Akcje w szkole

Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieklinie jest kształtowanie w uczniach postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii. Chętnie włączamy się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Zachęcamy wszystkich uczniów, do brania udziału w popieranych przez nas akcjach. Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie lub przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego.

AKCJA "Szkoło pomóż i Ty!"

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych Pomóż i Ty z siedzibą w Gdyni prowadzi akcję "Szkoło Pomóż i Ty". Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Nieuleczalna wada wzroku i zaburzone postrzeganie świata skazują na zamknięcie w czterech ścianach domu. Sytuację Kuby może poprawić specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. rowerowózek, który pozwoli na kontakt ze światem zewnętrznym. Wspomóc akcję można, kupując "cegiełki" - pomoce edukacyjne w postaci małych kart. Więcej informacji o akcji na stronie:

www.pomozity.org

Zbieramy makulaturę

Zachęcamy uczniów do przynoszenia do szkoły makulatury tzw. gazetowej czyli niepotrzebnych gazet, czasopism, zużytych zeszytów i luźnych kartek papieru oraz ewentualnie książek bez twardych okładek. Związaną, zważoną i podpisaną makulaturę (imię i nazwisko ucznia, klasa, ilość makulatuy w kg) należy składać w swoich klasach. Wychowawcy zbierają i zapisują nazwisko ucznia i ilość makulatury.

Zbieramy nakrętki plastikowe

Program "Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie...", zakłada prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych nakrętek z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Zbieramy wszelkiego rodzaju nakrętki plastikowe: po wodzie mineralnej, soku, napojach gazowanych, mleku, środkach czystości, kosmetykach. Akcja trwa nieustannie! A na jeden wózek potrzebnych jest kilkadziesiąt tysięcy nakrętek. Przyłącz się do zbiórki już dziś!
www.zakretki.info

"Zbieraj baterie!"  Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół

Zużyte baterie należą do grupy odpadów komunalnych, lecz ze względu na swój charakter nie powinny być wrzucane do zwykłego pojemnika na odpady, którego zawartość następnie trafia na składowisko odpadów. Przyłączcie się do akcji chroniąc naturalne środowisko przed niebezpiecznymi substancjami ze zużytych baterii i przynoście je do naszej szkoły. Dbajmy o nasze środowisko!

"Góra grosza"

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
www.towarzystwonaszdom.pl

PCK

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją humanitarną w naszym kraju. Skupia ona ponad 200 tysięcy wolontariuszy. Podstawową troską PCK jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz obrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji.
Szkolne Koło PCK swoimi działaniami obejmuje wielu ludzi potrzebujących, chorych, cierpiących, a szczególnie pomaga dzieciom.
Działania charytatywne - organizacja pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom poprzez zbiórkę artykułów szkolnych, odzieży, żywności.
Działalność edukacyjna - promocja zdrowia, konkursy, szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, popularyzacja honorowego oddawania krwi.
www.pck.pl

"Szlachetna Paczka"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szlachetna Paczka", który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.
Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.
Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system "Szlachetnej Paczki" może skutecznie działać.
Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Stowarzyszenie WIOSNA, organizator "Szlachetnej Paczki", daje jej niezwykłą filozofię pomagania, twórcze podejście do pracy z ludźmi, unikatowe systemy zarządzania i wolność dawania siebie innym.
www.szlachetnapaczka.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w akcje organizowane na terenie naszej szkoły.  Razem robimy naprawdę Wielki Dobry Uczynek!