Laboratoria przyszłości

W lutym uczniowie naszej szkoły korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria przyszłości między innymi podczas lekcji informatyki, kółka informatycznego a także zajęć korekcyjno – kompensacyjnych. Tworzyli modele 3D skarbonek, turbin wiatrakowych. Budowali i programowali roboty Abilix oraz Lego.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas. Jest to jeden w ulubionych okresów w roku. W naszej szkole odbyły się w tym miesiącu jasełka, które były okazją do spotkania się wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Piękny występ został uwieczniony za pomocą aparatu i osprzętu fotograficznego zakupionego w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Dodatkowo w grudniu uczniowie korzystali także z klocków lego podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych oraz z drukarki 3D i robotów edukacyjnych podczas lekcji informatyki.

W minionym miesiącu nasi uczniowie podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych wykonywali prace plastyczne przy użyciu długopisów 3D zakupionych w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Podczas zajęć informatyki ćwiczyli umiejętności programowania oraz konstruowania robotów Krypton Abilix, oraz wykonywali modele 3D ozdób świątecznych.

W październiku uczniowie naszej szkoli wykorzystywali sprzęt z projektu podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, zajęć świetlicowych, lekcji informatyki.

W maju uczniowie naszej szkoły również korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” sprzęt ten był wykorzystywany między innymi podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, świetlicy, kółek zainteresowań, lekcji informatyki oraz zajęć w nauczaniu początkowym

W minionym miesiącu uczniowie naszej szkoły wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” między innymi podczas zajęć kółek zainteresowań, zajęć korekcyjno –kompensacyjnych, świetlicy, lekcji wychowania fizycznego.

W trakcie zajęć uczniowie tworzyli różnego rodzaju modele 3D, a także wykonywali zdjęcia przy użyciu studyjnego oświetlenia, następnie wykonane zdjęcia obrabiali w programie graficznym.

Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie nagrywali krótkie filmiki obrazujące technikę wykonywanych przez nich zagrań, co w późniejszym czasie pomogło eliminować pewne błędy.

Ponadto wszystkie uroczystości szkolne, dyskoteki i zawody zostały uwiecznione przy pomocy aparatu fotograficznego zakupionego ze środków w wyżej wymienionego programu.

Miesiąc styczeń w tym roku szkolnym był bardzo krótki ze względu na ferie zimowe, jednak nasi uczniowie zdążyli wykorzystać sprzęt i akcesoria zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Podczas kółek zainteresowań wykonywali projekty 3D kubków oraz różnych naczyń gospodarstwa domowego. Uczniowie wykonywali także bardzo ciekawe prace podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, za pomocą długopisów 3D tworzyli emotikony wyrażające emocje. Ponadto sprzęt z projektu wykorzystywany był na świetlicy szkolnej (klocki korbo) oraz podczas akademii (aparat fotograficzny).

W minionym miesiącu uczniowie naszej szkoły chętnie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

W dniach 8.11, 15.11 oraz 22.11 podczas zajęć kółka zainteresowań z informatyki uczniowie wykonywali różnego rodzaju modele 3D. Były to miedzy innymi ozdoby świąteczne, małe prezenty, a także projekty budynków itp. Druk 3D stał się stałym elementem wielu zajęć. Uczniowie kształtują podczas tych zajęć swoją kreatywność oraz rozwijają zainteresowania, uczą się wymiarowania oraz poprawiają widzenie przestrzenne.

W dniu 08.11oraz 21.11 uczniowie podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych wykorzystali zestawy klocków Lego do tworzenia modeli pojazdów.

W dniu 29.11 na zajęciach kółka "Mądra główka" uczniowie klasy 1 wykorzystali do zabawy klocki KORBO. Klocki te zachęciły dzieci do kreatywnego myślenia , stymulując zmysły umożliwiły ćwiczenie zdolności manualnych oraz koordynacji ręka-oko. Uczniowie zbudowali wielokolorowe i atrakcyjne wizualnie kręcące się budowle.

W dniu 25.10 uczniowie zapoznali się z platformą do programowania stworzonych na poprzednich lekcjach konstrukcji Abilix. Możliwość wykorzystania wizualnego języka programowania Scratch pozwoliła wprawić w ruch zbudowane roboty.

W dniach 11.10 oraz 18.10 w ramach zajęć kółka informatycznego uczniowie budowali roboty edukacyjne Abilix Krypton. Dokładna budowa robotów była możliwa dzięki wizualizacji w aplikacji Abilix.

W dniu 04.10 uczniowie klasy V podczas zajęć kółka informatycznego tworzyli proste projekty modeli 3D. Do druku trafiły między innymi: breloki do kluczy, naszyjniki, uchwyty do telefonu.

Lekcje Informatyki oraz koła zainteresowań zyskały w tym roku szkolnym nowy praktyczny wymiar dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie mają możliwość poznać podczas tych zajęć podstawy mechaniki, elektroniki, robotyki, druku 3D. Zajęcia te rozwijają kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczą dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań.

Luty 2024

Grudzień 2023

Październik 2023

Roboty edukacyjne Abilix Krypton.

Projekty modeli 3D